Recent comments

David Foster Wallace
Wow, that's, like, so grunge, dude.

Typer
So are the quotes that aren't quotes.

exurb1a
Thats nice

Kazuki Fujisawa
life is unfair. but god is not

Kazuki Fujisawa
So if life isn't fair to everybody, doesn't that make it fair ???

More

Quotes

Add a new quote

Recent quotes - Best quotes - Worst quotes -

Wikipedia - Badania Stephena Hawkinga
Badania Hawkinga dotyczą kosmologii kwantowej, inflacji kosmologicznej, powstawania helu we wszechświatach anizotropowego Wielkiego Wybuchu, macierzy gęstości wszechświata, topologii i struktury wszechświata, wszechświatów niemowlęcych, macierzy S, splątania kwantowego i entropii, natury czasu i przestrzeni - włączając w to także strzałkę czasu, piany czasoprzestrzeni, teorii strun, supergrawitacji, euklidesowej grawitacji kwantowej, teorii grawitacji, a także fal grawitacyjnych.

N A
Vatras - Gothic 2 - O Bogach i stworzeniu świata
Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył. Ujrzał wtedy Adanos, że w ten sposób nic nie może istnieć na świecie - ani jasność, ani mrok. Stanął więc między swymi braćmi i próbował pojednać ich między sobą, jednakże bez skutku. Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy. W miejscu tym ład i chaos współistniały w harmonii - Tak o to powstało morze. A z morza wyłonił się ląd, a na lądzie powstało wszystko to, co żywe.

N A
Stefan Żeromski - Ludzie Bezdomni - Judym o lekarzach
Ze wszech stron, z oczu każdego chorego patrzy w nas zaraza i śmierć. Gdy zbliża się cholera, gdy wszyscy ludzie tracą rozsądek, zamykają w pośpiechu szachrajskie kramy swoje i uciekają, lekarz sam jeden idzie na przeciwko tej niedoli kraju. Wówczas widać dopiero w lustrze, czym my jesteśmy. Wówczas słuchają naszych rad, naszych zleceń, postanowień i rozkazów.

N A
Albert Camus - Dżuma - Jean Tarrou o dżumie
Każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny. I trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka.

N A
Violet Evergarden
Jakby to ująć... Nie jest to prawdziwa historia, mimo to przeżywam ją razem z dziewczyną, o której jest mowa. Olive. Czuję szczęście, smutek i rośnie we mnie zaniepokojenie.

Neil deGrasse Tyson - Astrofizyka dla zabieganych
Po Wielkim Wybuchu kosmos zajęty był głównie rozszerzaniem się, któremu towarzyszyło nieustanne zmniejszanie się gęstości energii wypełniającej jego przestrzeń. Z każdą minioną chwilą stawał się nieco większy, nieco chłodniejszy i nieco ciemniejszy. Tymczasem materia i energia zamieszkiwały wspólnie rodzaj mętnej zupy, w której elektrony z wolnego wybiegu nieprzerwanie i w każdym kierunku rozpraszały fotony.

Richard Dawkins - Bóg urojony
Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.

Chokebee - Zawiruje III
Jako tak to takt tako tatko tamto stadko stuka puka myka i umyka. Zamyka, przemyka strumyka strumyczek, patyczka patyczek, stoliczka stoliczek nie stukoce w karocy tarota karta. Folgi i fugi jak brudne folwarki: starocia te w mowie leniwie niechciane jak fraszki zapchane w matury i rury. Na tablicy pazury, rechoce nauka i czas przemyka daleko i hen gdzie strumyka woda umyka.

Chokebee - Zawiruje II
Gdzieś gdzieniegdzie: gdyby tak gdakał gadatliwy gruby gronostaj, czy czkałaby czarna czajka z czajnikiem czarodziejsko i czujnie: jak jakby i jeśli już jeszcze jedliby jadło, to także tygrys, tudzież tamto i tak owo, owalne, obłe, może możliwie martwe, mogłoby mieć modły marne - miłe, lecz ledwie leniwie larwalne, bo były bardzo biegłe bitew, gdzieś, gdzie czarodzieje czekają jak jeszcze tylko ten ów owad mierny, mdleje i ledwo lśniąc: biedak blednie.

Chokebee - Zawiruje
To nie kto, kto niegdyś nie klikał jak koty nie gdyba i gdyby nigdy nie wiedział co widział, co ktoś mu powiedział: jak komu nie komu lecz jemu i jej, to wiedziałby - jak to; że nigdy bez taktu i tak to, kto wiedział i widział co on tam powiedział, nie tak i tam i wtedy, lecz tu i teraz, razem jak jeden, on wie, że wiedzieć winny nikomu powiedzieć.

Celine Minard - Ostatni Świat - Pokłosie destrukcji
Jak dżin wypuszczony z butelki, jak opasły konkwistador, jak żądny zemsty i rozjuszony bóg wojny, Jangcy ściągała ku sobie okoliczne ziemie niczym obrus razem z zastawą. Jak nienasycony ogr pożerający talerze, serwetę i stół, przy którym go ugoszczono. Przez długie godziny wszędzie panowała porażająca destrukcja. Ślepa. Do samego Wuhan, gdzie major zmieniła kurs, trwało spustoszenie, wspaniała dewastacja.

Celine Minard - Ostatni Świat - opowieść o Marutim
Jaume, czy znasz opowieść o Marutim, synu wiatru, szybszym od ogierów? Na wiosennych zebraniach jego orli taniec był tak żwawy, że najdzielniejsi spośród przodków chowali się w trawach i czekali, aż przeleci z rozpostartymi rękami na oczach swego wuja słońca. Starzy powiadali, że pożera przestrzeń i wiosłuje w chmurach, że w jeden dzień potrafi dotrzeć z obozowiska letniego do zimowego. Jaume, Maruti nigdy nie opierał się na sierści zwierzęcia, tylko na dywanie siodła unosił się jak duch..

Wikipedia - COVID-19
COVID-19 to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Została po raz pierwszy rozpoznana i opisana podczas serii zachorowań, która rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.

William Shakespeare - Hamlet
Kobiecy lęk i miłość idą w parze: W ogóle ich nie ma lub są w nadmiarze. Czym moja miłość jest, wiesz z doświadczenia, A tak jak miłość, lęk się rozprzestrzenia. Gdzie miłość wielka, tam i lęk szaleje. Gdy rosną lęki, miłość potężnieje.

Beniamin Franklin
"Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko, po śmierci albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania, albo czyń rzeczy warte opisania." "Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki."

Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Składnikiem zestawu narzędzi każdego badacza musi być sceptycyzm, gdyż w innym przypadku zagubimy się na drodze poznania. Istnieje wiele rodzajów niewolnictwa i wiele rodzajów wolności. Czytanie nadal pozostaje drogą od tych pierwszych do tych drugich.

Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Przez niedostateczne wykorzystywanie naszych praw możemy uczynić je tylko przedmiotem jałowych przyrzeczeń i patriotycznym gołosłowiem. Korzystajmy z praw i wolności, bo je utracimy.

Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Obecnie prawa obywatelskie stają się bezużyteczne, jeśli nie są właściwie wykorzystywane; prawo do wolności wypowiedzi jest bezwartościowe, gdy nikt nie sprzeciwia się rządowi, wolność prasy - gdy nikt nie jest skory do zadawania trudnych pytań, prawo do zgromadzeń - gdy nie istnieją protesty, powszechne prawo do głosowania - gdy korzysta z niego mniej niż połowa elektoratu, rozdział Kościoła od państwa - gdy dzielący te instytucje mur nie jest regularnie naprawiany.

N A
Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Jeśli oszukiwano nas przez wystarczająco długi czas, to mamy tendencje do odrzucania jakichkolwiek dowodów na występowanie tego oszustwa. Nie jesteśmy zainteresowani odnalezieniem prawdy. Oszustwo nas pochłonęło. Po prostu zbyt bolesne byłoby przyznanie się, nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani.

Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Niezdolność do obalenia mojej hipotezy to z pewnością nie to samo co brak możliwości udowodnienia, że jest ona prawdziwa. Twierdzenia, które nie mogą zostać sprawdzone, przypuszczenia odporne na możliwość ich zaprzeczenia są tak naprawdę bezwartościowe bez względu na to, jak bardzo mogą nas zainspirować lub wywołać poczucie zaciekawienia.