Recent comments

Shrek
Anybody else lose a lot of wpm simply due to the inclusion of so many ...

Holy Bible
politics religion politics religion politics religion politics religion politics religion politics religion politics religion politics ...

Thirst
Thanks

Holy Bible
I disagree, it is more than suitable to type an acronym correctly when presented in ...

Holy Bible
Well articulated argument Catrice. I believe you're absolutely correct on all your points

More

Quotes

Add a new quote

Recent quotes - Best quotes - Worst quotes -

Neil deGrasse Tyson - Astrofizyka dla zabieganych
Po Wielkim Wybuchu kosmos zajęty był głównie rozszerzaniem się, któremu towarzyszyło nieustanne zmniejszanie się gęstości energii wypełniającej jego przestrzeń. Z każdą minioną chwilą stawał się nieco większy, nieco chłodniejszy i nieco ciemniejszy. Tymczasem materia i energia zamieszkiwały wspólnie rodzaj mętnej zupy, w której elektrony z wolnego wybiegu nieprzerwanie i w każdym kierunku rozpraszały fotony.

Richard Dawkins - Bóg urojony
Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.

Chokebee - Zawiruje III
Jako tak to takt tako tatko tamto stadko stuka puka myka i umyka. Zamyka, przemyka strumyka strumyczek, patyczka patyczek, stoliczka stoliczek nie stukoce w karocy tarota karta. Folgi i fugi jak brudne folwarki: starocia te w mowie leniwie niechciane jak fraszki zapchane w matury i rury. Na tablicy pazury, rechoce nauka i czas przemyka daleko i hen gdzie strumyka woda umyka.

N A
Chokebee - Zawiruje II
Gdzieś gdzieniegdzie: gdyby tak gdakał gadatliwy gruby gronostaj, czy czkałaby czarna czajka z czajnikiem czarodziejsko i czujnie: jak jakby i jeśli już jeszcze jedliby jadło, to także tygrys, tudzież tamto i tak owo, owalne, obłe, może możliwie martwe, mogłoby mieć modły marne - miłe, lecz ledwie leniwie larwalne, bo były bardzo biegłe bitew, gdzieś, gdzie czarodzieje czekają jak jeszcze tylko ten ów owad mierny, mdleje i ledwo lśniąc: biedak blednie.

N A
Chokebee - Zawiruje
To nie kto, kto niegdyś nie klikał jak koty nie gdyba i gdyby nigdy nie wiedział co widział, co ktoś mu powiedział: jak komu nie komu lecz jemu i jej, to wiedziałby - jak to; że nigdy bez taktu i tak to, kto wiedział i widział co on tam powiedział, nie tak i tam i wtedy, lecz tu i teraz, razem jak jeden, on wie, że wiedzieć winny nikomu powiedzieć.

N A
Celine Minard - Ostatni Świat - Pokłosie destrukcji
Jak dżin wypuszczony z butelki, jak opasły konkwistador, jak żądny zemsty i rozjuszony bóg wojny, Jangcy ściągała ku sobie okoliczne ziemie niczym obrus razem z zastawą. Jak nienasycony ogr pożerający talerze, serwetę i stół, przy którym go ugoszczono. Przez długie godziny wszędzie panowała porażająca destrukcja. Ślepa. Do samego Wuhan, gdzie major zmieniła kurs, trwało spustoszenie, wspaniała dewastacja.

N A
Celine Minard - Ostatni Świat - opowieść o Marutim
Jaume, czy znasz opowieść o Marutim, synu wiatru, szybszym od ogierów? Na wiosennych zebraniach jego orli taniec był tak żwawy, że najdzielniejsi spośród przodków chowali się w trawach i czekali, aż przeleci z rozpostartymi rękami na oczach swego wuja słońca. Starzy powiadali, że pożera przestrzeń i wiosłuje w chmurach, że w jeden dzień potrafi dotrzeć z obozowiska letniego do zimowego. Jaume, Maruti nigdy nie opierał się na sierści zwierzęcia, tylko na dywanie siodła unosił się jak duch..

Wikipedia - COVID-19
COVID-19 to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Została po raz pierwszy rozpoznana i opisana podczas serii zachorowań, która rozpoczęła się w grudniu 2019 roku.

William Shakespeare - Hamlet
Kobiecy lęk i miłość idą w parze: W ogóle ich nie ma lub są w nadmiarze. Czym moja miłość jest, wiesz z doświadczenia, A tak jak miłość, lęk się rozprzestrzenia. Gdzie miłość wielka, tam i lęk szaleje. Gdy rosną lęki, miłość potężnieje.

Beniamin Franklin
"Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko, po śmierci albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania, albo czyń rzeczy warte opisania." "Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki."

Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Składnikiem zestawu narzędzi każdego badacza musi być sceptycyzm, gdyż w innym przypadku zagubimy się na drodze poznania. Istnieje wiele rodzajów niewolnictwa i wiele rodzajów wolności. Czytanie nadal pozostaje drogą od tych pierwszych do tych drugich.

Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Przez niedostateczne wykorzystywanie naszych praw możemy uczynić je tylko przedmiotem jałowych przyrzeczeń i patriotycznym gołosłowiem. Korzystajmy z praw i wolności, bo je utracimy.

N A
Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Obecnie prawa obywatelskie stają się bezużyteczne, jeśli nie są właściwie wykorzystywane; prawo do wolności wypowiedzi jest bezwartościowe, gdy nikt nie sprzeciwia się rządowi, wolność prasy - gdy nikt nie jest skory do zadawania trudnych pytań, prawo do zgromadzeń - gdy nie istnieją protesty, powszechne prawo do głosowania - gdy korzysta z niego mniej niż połowa elektoratu, rozdział Kościoła od państwa - gdy dzielący te instytucje mur nie jest regularnie naprawiany.

N A
Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Jeśli oszukiwano nas przez wystarczająco długi czas, to mamy tendencje do odrzucania jakichkolwiek dowodów na występowanie tego oszustwa. Nie jesteśmy zainteresowani odnalezieniem prawdy. Oszustwo nas pochłonęło. Po prostu zbyt bolesne byłoby przyznanie się, nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani.

N A
Carl Sagan - Świat nawiedzany przez demony: Nauka jako światło w mroku.
Niezdolność do obalenia mojej hipotezy to z pewnością nie to samo co brak możliwości udowodnienia, że jest ona prawdziwa. Twierdzenia, które nie mogą zostać sprawdzone, przypuszczenia odporne na możliwość ich zaprzeczenia są tak naprawdę bezwartościowe bez względu na to, jak bardzo mogą nas zainspirować lub wywołać poczucie zaciekawienia.

Beniamin Franklin
Człowiek mądry więcej uczy się od swoich wrogów, niż głupiec od przyjaciół. Doświadczenie jest bardzo kosztowną szkołą, niemniej istnieją głupcy, którzy w żadnej innej niczego nie umieją się nauczyć.

Seneka - Listy moralne do Lucyliusza
Upadnie zaś, jeśli nie będzie wytrwale posuwać się dalej i rwać się naprzód; bo jeśli nieco zmniejszy swą gorliwość i swój nieustanny wysiłek, to będzie musiało się cofnąć. Nikt nie osiąga wyniku tam, gdzie dążyć do niego zaprzestał. Przykładajmy się więc usilnie i obstawiajmy przy swoim zamiarze. Zostaje więcej, niżeśmy zdziałali, ale znaczną częścią postępu jest sama chęć kroczenia naprzód. Co do tego jestem zupełnie pewny siebie: chcę, i to chcę z całego serca. Widzę, żeś ty też się podniecił.

Biblia Tysiąclecia - Stworzenie świata
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.

Seneka - Myśli
Nieprzerwane powodzenie nie wytrzyma żadnego ciosu. Lecz kto nieustannie zmaga się ze swoją niedolą, ten cierpieniom zawdzięcza hart i nie ustąpi przed żadnym złem, a nawet jeśli upadnie, będzie walczył jeszcze na klęczkach.

Seneka
Nie bierzmy sobie zatem wszystkiego tak głęboko do serca i każdą rzecz znośmy z uśmiechem. Bardziej po ludzku jest śmiać się z życia niż lamentować nad życiem. Dodajmy, że więcej pożytku przynosi ludziom ten, kto się śmieje, niż ten, kto się smuci.