Recent comments

J.B. Priestley
Today's wars aren't necessarily between nations, or the left and the right. They're just distractions ...

Kevin Mondragon
Very poorly written

Mitch Albom
How does Mitch Albom know this? Does he read minds, does he see the future, ...

Mark Hunter
I LOVE THIS MOVIE. Now I'm going to have to go home and watch it....it's ...

Agglomeration of particles
sloppily written "there is only up to you" doesn't even make sense

More

Quotes

Add a new quote

Recent quotes - Best quotes - Worst quotes -

N A
aleksandra wilgosiewicz - TESTY
Dawno już zapomniał o ludziach w pelerynach, kiedy nagle natknął się na nich tuż obok piekarni. Zmierzył ich gniewnym spojrzeniem. Nie bardzo wiedział dlaczego, ale budzili w nim niepokój. W tej grupce również szeptano o czymś z ożywieniem, ale nie zauważył, by ktoś miał w rę­ku puszkę do zbierania datków. Dopiero kiedy wyszedł ze sklepu, niosąc torbę z wielkim kawałem ciasta z orzechami, usłyszał strzępy rozmowy.

N A
aleksandra wilgosiewicz - TESTY
„Teraz to już z pewnością Gandalf' - pomyślał Bilbo i sapiąc pomknął przez tunel. Ale to nie był Gandalf, tylko dwóch krasnoludów. Obaj mieli niebieskie kaptury, srebrne pasy i żółte brody, a każdy dźwigał worek z narzędziami i łopatę. Skoczyli w drzwi natychmiast, gdy je Bilbo otworzył - on wszakże już się temu wcale nie dziwił.

Biologia - Neuron
Neuron, komórka nerwowa - rodzaj elektrycznie pobudliwej komórki budującej układ nerwowy ssaków, zdolnej do przetwarzania i przewodzenia informacji w postaci sygnału elektrycznego. Najwięcej znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym w skład którego wchodzi mózgowie oraz rdzeń kręgowy. Składa się z ciała komórki (perikarion) i odchodzących od niego wypustek: aksonu i dendrytów, zakończonych synapsami (umożliwiające połączenie z innymi neuronami).

N A
tolkien - Hobbit
Gandalf tymczasem wciąż jeszcze stał za drzwiami i śmiał się dość długo, chociaż cichutko. Po chwili podszedł bliżej i ostrzem laski wyskrobał na pięknych, zielonych drzwiach frontowych hobbita jakiś dziwaczny znak. Odszedł potem, w tym samym momencie, gdy Bilbo, kończąc drugi kawałek ciasta, nabrał przeświadczenia, że bardzo sprytnie wymigał się od wszelkich przygód.

aleksandra wilgosiewicz - TESTY
Civril odbił się plecami od straganu, przeskoczył padającego Nohorna, zaatakował z półobrotu, oburącz, nie trafił, momentalnie odskoczył. Nie poczuł uderzenia, nogi ugięły się pod nim dopiero, gdy po odruchowej paradzie usiłował przejść od finty do kolejnego ataku. Miecz wypadł mu z ręki przeciętej po wewnętrznej stronie, powyżej łokcia. Upadł na klęczki, potrząsnął głową, chciał wstać, nie zdołał. Opuścił głowę na kolana, tak zamarł w czerwonej kałuży, wśród porozrzucanej kapusty, obwarzanków i.

ALEWIL - TESTY
Klient może wybrać jeden z 3 planów taryfowych: STANDARDOWY, OPTYMALNY, WZBOGACONY - Do wybranego planu taryfowego Klient może dobrać nieograniczoną liczbę planów z abonamentem od 39,99 zł - Na każdy kolejny plan Klient otrzyma rabat 20 zł od abonamentu - Liczba kart zależy od indywidualnych limitów kredytowych - Do każdego nowego planu można dobrać telefon na raty - Możliwość dobrania dodatkowych planów w dowolnym momencie trwania umowy.

tobiasz.jakubowski - Test Gen 1.1
PLANY KOMÓRKOWE DUET ORAZ PLAN RODZINNY - Klient może wybrać jeden z 3 planów taryfowych: STANDARDOWY, OPTYMALNY, WZBOGACONY - Do wybranego planu taryfowego Klient może dobrać nieograniczoną liczbę planów z abonamentem od 39,99 zł - Na każdy kolejny plan Klient otrzyma rabat 20 zł od abonamentu - Liczba kart zależy od indywidualnych limitów kredytowych - Do każdego nowego planu moża dobrać telefon na raty - Możliwość dobrania dodatkowych planów w dowolnym momencie trwania umowy.

tobiasz.jakubowski - Test Gen 1
Proszę pamiętać, że abonament wynosi 39,99 zł a rata 40,00 zł. Proszę pamiętać, że przy odbiorze musi Pan mieć dwie kopie dodatkowego dokumentu, a w Pana przypadku ustaliliśmy, że będzie to faktura za energię elektryczną. W ramach wybranego abonamentu otrzymuje Pan Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w kraju i UE, nielimitowane SMS-y I MMS-y do wszystkich sieci w kraju i UE, pakiet danych do wykorzystania w kraju aż 10 GB.

Johann Wolfgang von Goethe - Cierpienia młodego Wertera
Ulegamy pierwszemu wrażeniu, a leży to już w naturze człowieka, że da w siebie wmówić rzeczy najcudaczniejsze. Owo pierwsze wrażenie wżera się jednak tak silnie w naszą duszę, że odnosimy się niechętnie do tego, kto stara się je wymazać i usunąć.

Charles Dickens - Opowieść wigilijna
Podobno zaraźliwe są choroby i smutki, zapewniam was jednakże, iż wesołość i dobry humor udzielają się jeszcze łatwiej. Jest to największa łaska Opatrzności. Kto nie umie dzielić z bliźnimi wesela, ten ma truciznę w sercu. Boję się takiego człowieka - to zbrodniarz lub samolub.

N A
Charles Dickens - Wielkie nadzieje
Ten dzień wprowadził do mojego życia wielkie zmiany. Ale tak dzieje się w życiu każdego człowieka. Przypomnij sobie taki jeden dzień, który zaważył na twoim życiu. Przerwij na chwilę ty, który to czytasz i pomyśl o długim łańcuchu złotych czy żelaznych ogniw, cierni czy kwiatów, które by nigdy ciebie nie oplątały, gdyby nie było jakiegoś jednego ważnego i pamiętnego dnia w twoim życiu.

Eckhart Tolle - Mowa ciszy
Nie jestem moimi myślami, emocjami i postrzeganiem zmysłowym ani doświadczeniami. Nie jestem treścią mojego życia. Jestem życiem. Jestem przestrzenią, w której wszystko się wydarza. Jestem świadomością. Jestem TERAZ. Jestem.

Stanisław Lem - Solaris
Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi.

Stanisław Lem - Dzienniki gwiazdowe
Ludzie nie pragną nieśmiertelności - podjąłem po chwili. - Nie chcą tylko, po prostu, umierać. Chcą żyć, profesorze Decantor. Chcą czuć ziemię pod nogami, widzieć chmury nad głową, kochać innych ludzi, być z nimi i myśleć o tym. Nic więcej.

J. R. R. Tolkien - Wyprawa - fragment
Ledwie śmiał oddychać, ale pokusa, by dobyć Pierścienia z kieszeni, ogarnęła go z taką siłą, że zaczął przesuwać z wolna rękę. Czuł, że byle wsunął Pierścień na palec - będzie bezpieczny. Rada Gandalfa wydawała się niedorzeczna. Bilbo przecież używał Pierścienia. "Jestem jeszcze w Shire" - pomyślał Frodo, gdy dłoń jego dotknęła łańcuszka, na którym był umocowany Pierścień. W tym momencie jeździec wyprostował się i potrząsnął uzdą. Koń ruszył naprzód, z początku stępa, potem żwawym truchtem.

Dominika Górska - Siła chwytu w sportach walki
W sportach walki, a szczególnie w szermierce, judo, zapasach i MMA siła chwytu pełni bardzo ważną funkcję. Trening tej cechy opiera się na trzech ruchach: zgniataniu, trzymaniu i szczypaniu. W treningu warto więc zawrzeć ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządów sprężynowych (siła zgniatania), trzymanie talerzy od sztangi (szczypanie) oraz podciąganie na drążku z ręcznikiem czy podciąganie na linie (trzymanie).

Wisława Szymborska - Nic dwa razy
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny. Choćbyśmy uczniami byli najtępszymi w szkole świata, nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata. Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

Joseph Conrad - Jądro ciemności 6
Latałem na wszystkie strony jak wariat, aby wreszcie się przygotować do wyjazdu, i przed upływem czterdziestu ośmiu godzin jechałem już przez kanał dla pokazania się pryncypałom i podpisania kontraktu. W bardzo niewiele godzin przybyłem do miasta, które przypomina mi zawsze pobielany grób. Z pewnością to uprzedzenie. Znalazłem bez trudu biura kompanii. Był to największy budynek w mieście i każdy, kogo tylko spotkałem, mówił o tym towarzystwie.

Joseph Conrad - Jądro ciemności 5
Dostałem nominację, oczywiście, i dostałem ją bardzo prędko. Zdaje się, że towarzystwo dowiedziało się o śmierci jednego z kapitanów, który został zabity w bójce z krajowcami. To było moje szczęście i tym bardziej zachciało mi się jechać. Dopiero w długie miesiące potem, gdym usiłował odzyskać ciało owego kapitana, dowiedziałem się, że źródłem kłótni było nieporozumienie co do kur. Tak, dwóch czarnych kur.

Joseph Conrad - Jądro ciemności 4
Naszym kapitanem i gospodarzem był Dyrektor różnych towarzystw. Wszyscy czterej spoglądaliśmy ku niemu serdecznie, gdy stał na dziobie tyłem do nas, patrząc w stronę morza. Na całej rzece nie było widać niczego, co wyglądałoby tak bardzo po wodniacku. Przypominał pilota, który dla marynarza jest uosobieniem tego, co zasługuje na najwyższe zaufanie. Trudno było sobie wyobrazić, że teren jego pracy nie leży het, tam, u świetlanego ujścia rzeki, lecz w górze Tamizy, wśród posępnego mroku.