Recent comments

J.B. Priestley
Today's wars aren't necessarily between nations, or the left and the right. They're just distractions ...

Kevin Mondragon
Very poorly written

Mitch Albom
How does Mitch Albom know this? Does he read minds, does he see the future, ...

Mark Hunter
I LOVE THIS MOVIE. Now I'm going to have to go home and watch it....it's ...

Agglomeration of particles
sloppily written "there is only up to you" doesn't even make sense

More

Quotes

Add a new quote

Recent quotes - Best quotes - Worst quotes -

N A
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ - Liška
„„Sbohem...," řekla liška. „Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." „Co je důležité, je očím neviditelné," opakoval malý princ, aby si to zapamatoval."

Karel Čapek - Zahradníkův rok
Člověk by si myslel, že kropení zahrádky je zcela jednoduchá věc, zvláště má-li na to hadici. Záhy se ukáže, že hadice je neobyčejně úskočný a nebezpečný tvor, pokud není zdomestikována; svíjí se, skáče, vymršťuje se, dělá pod sebe spoustu vody a s rozkoší se hrouží do bahna, jež si takto vytvořila; načež se vrhne na člověka, jenž hodlá kropit, a ovine se mu kolem nohou; je nutno na ni šlápnout, a tu se vzepne a otočí se člověku kolem pasu a krku; zatímco s ní postižený zápasí jako s krajtou...

Zdeněk Jirotka - Saturnin
Doktor Vlach vždycky říká, že nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života, když přijímají královské dary s přesvědčením, že je to samozřejmé. Probudí-li se ráno zdráv a svěží v čisté posteli s vědomím, že za chvíli dostane teplou snídani, je to pádný důvod k tomu, aby vstal a zazpíval píseň díku nebo napsal oslavnou báseň na krásu života.

N A
Jan Švehla - Lidské tělo
Funkce jednotlivých orgánových soustav jsou úzce propojeny a navzájem se ve svých funkcích doplňují. Jako podpůrná jednotka slouží kostra člověka, která primárně společně se svaly zajišťuje oporu a pohyblivost celého organismu. Živiny tělo přijímá, štěpí a vylučuje.

Jan Švehla - Lidské tělo
Lidské tělo je označení pro veškerou hmotu, která tvoří člověka. Je tvořeno mnoha různými druhy buněk, které společně tvoří tkáně a následně orgánové soustavy. Ty společně zajišťují stále vnitřní prostředí a životaschopnost člověka.

N A
Tomáš Garrigue Masaryk
Život měříme příliš jednostranně; podle jeho délky a ne podle jeho velikosti. Myslíme víc na to, jak život prodloužit, než na to, jak ho opravdu naplnit. Mnoho lidí se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že sami a mnoho jiných žijí jen položivotem, bez obsahu, bez lásky, bez radosti.

Bruce Lee
Život je stále plynoucí proces, v jehož průběhu se vždy objeví nějaké nepříjemné věci - mohou zanechat jizvu, ale život přece plyne, a pokud se zastaví, zvětrá stejně jako voda. Jdi statečně kupředu, můj příteli, protože každá zkušenost je lekcí.

Paulo Coelho
Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeho je žít naplno a s radostí? Teď jsem zavřený v rakvi a je příliš pozdě vrátit se zpátky a prokazovat odvahu, kterou jsem neměl.

Erich Maria Remarque
Miluji tě a vím, že v životě nebudu nikoho tak milovat, protože už nikdy nebudu takový, jako v tuto chvíli, jež mizí, zatímco já o ní mluvím a kterou nemohu zadržet ani za cenu svého života.

Honoré De Balzac
Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život... ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

N A
John Lenon
Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.

Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
Dospělý si potrpí na číslice. Když jim vypravujete o novém příteli, nikdy se vás nezeptají na věci podstatné. Nikdy vám neřeknou: "Jaký má hlas? Které jsou jeho oblíbené hry?" Místo toho se zeptají: "Jak je starý? Kolik má bratrů? Kolik váží? Kolik vydělává jeho otec?" Teprve potom myslí, že ho znají.

Sebastian Hamet - Láska!
Další jizva v srdci kterou ani čas nespraví. Nemá cenu je počítat protože než se naděju, bude jich nespočet. Všechno je jinak než bylo, horší. Všechno se mění, nikdy nic nebude jako dřív, a já pomalu ztrácím sílu. Láska je lék, ale taky největší inkvizitor a vrah.

Pavel Zahrádka
Už jste si někdy všimli, jak špatný vkus má většinové publikum? Mezi svými univerzitními kolegy bych jen obtížně hledal někoho, kdo by se na Babovřesky šel se zálibou podívat do kina. Ale už ho vidělo téměř 300 tisíc lidí. Podobným příkladem je úspěšná hudební produkce Evy a Vaška Ševčíkových či komerčně úspěšné romány Michala Viewegha. Pravděpodobně málokterý čtenář Aluze je pravidelným návštěvníkem koncertů Evy a Vaška.

Jakub Guziur - Bob Dylan a ideogram
Dylan se z obdivu k avantgardnímu umění, a to nikoli pouze dílu angloamerických modernistů, jehož znalost mu na přelomu 50. a 60. let 20. století zprostředkovali beatnici, vyznal mnohokrát. V rozhovoru s americkým kritikem, scenáristou a režisérem Cameronem Crowem, který je součástí komentované kompilace Dylanových písní Biograph (1985), prohlásil:.

noname
Praxe Praktické počítání vás čeká na cvikách. Zde jsou k dispozici zadání cvičení i s výsledky. V nich je hned v úvodu shrnuto, co z teorie máte znát. Zadání obsahují více příkladů, než se stihne na cvičení probrat. (Příklady doporučené k probrání jsou vyznačeny slovem cvičení.) Doporučuji tedy, abyste si zbylé příklady vyřešili za domácí úkol. Pečlivě vyřešené nebo alespoň promyšlené příklady jsme cvičící i já ochotni kontrolovat.

autor - LA1
Teorie Hlavním zdrojem jsou přednášky a skripta Lineární algebra 1 (ISBN 978-80-01-05346-1). Skripta jsou naprosto čerstvá. Doporučuji vám zakoupit si je (dali jsme si s nimi práci a spolupracovali na nich loňští prváci, tak se vám z nich jistě bude dobře učit).

N A
Unibul Han - Muž v troubě jí na horách jeleny_1
Když jsme dorazili na Vykutálené pobřeží, již se setmělo. První, co jsem v té tmě nahmátl, byla tvoje ruka. Ale tehdy jsem tomu nevěnoval pozornost, vybavil jsem si ten dotek až o mnoho let později. Poté jsem již nahmatal normálně bágl a věci uvnitř - chleba ze supermarketu, kartáček a triko na převlečení. Vidět nebylo ani na špičku vlastního nosu, žít se dalo jen po hmatu. Všechno bylo najednou neznámé. Ani ten pecen chleba nedával smysl, co to vlastně je?

King Terenas Menethil II - Wrath of the Lich King cinematic
My son, the day you were born, the very forests of Lordaeron whispered the name... Arthas. My child, I watched with pride as you grew into a weapon of righteousness. Remember, our line always ruled with wisdom and strength, and I know you will show restraint when exercising your great power, but the truest victory, my son, is stirring the hearts of your people. I tell you this, for when my days have come to an end, you shall be king.

Kristián - V Orient baru
Byla tropická noc. Palmy šuměly, moře zpívalo svou ukolébávající píseň, cikády toužily po svém bledém milenci měsíci a noc voněla skořicí a kávou. Nad tím vším vznášel se tichý nápěv mosleminovy písně ze vzdáleného minaretu...